Εορτασμός Εθνικής Εορτής

Το σχολείο μας γιόρτασε και φέτος την επέτειο της 25ης Μαρτίου και τίμησε τους ήρωες του 1821. Την Παρασκευή 22 Μαρτίου οι μαθητές της Α τάξης μας παρουσίασαν την γιορτή που ετοίμασαν με τη βοήθεια των καθηγητών τους, την κ. Ξέπαπα Στυλιανή και τον κ. Χασάπη Αλέξανδρο . Μέσα από θεατρικά σκετς και τραγούδια μας διηγήθηκαν το χρονικό του ξεσηκωμού των Ελλήνων ενάντια στον τουρκικό ζυγό που κράτησε 400 χρόνια.

Την Δευτέρα 25 Μαρτίου οι μαθητές, οι υπό τις οδηγίες του γυμναστή κ. Καλαποθαράκο Βασίλειου και συνοδευόμενοι από τους κ. Αντωνιαδού Σοφία και κ.Γεωργάκη Απόστολη, τους παρακολούθησαν την επίσημη δοξολογία στο Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδας και στη συνέχεια κατέθεσαν στεφάνι στο μνημείο του Γ. Καραΐσκάκη. Οι εκδηλώσεις για την επέτειο της εθνικής εορτής μας έκλεισαν με τη μαθητική παρέλαση.